[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 7 رای - 2.43 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
چگونگی بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی
1
چگونگی بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی
رسانه‌های خارجی به انعکاس اظهارات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که روز یکشنبه در دیدار با مسوولان و کارگزاران نظام مطرح کردند، پرداختند.جنگ نرم و عملیات روانی به گزارش جهان، خبرگزاری فرانسه در خبری با عنوان «رهبر ایران می‌گوید نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد» گزارش داد: پس از آنکه مقامات و قانون‌گذاران آمریکایی خواستار دیپلماسی در قبال حسن روحانی، رییس جمهور منتخب ایران شدند آیت الله علی خامنه‌ای روز یکشنبه هشدار داد که واشنگتن «قابل اعتماد نیست».


[عکس: media-logo.jpg]
رسانه های غربی

این خبرگزاری گزارش داد که آیت‌الله خامنه‌ای در ماه مارس نیز گفت که نسبت به دورنمای مذاکرات مستقیم با آمریکا در حاشیه مذاکرات هسته‌یی با قدرت‌های جهانی «خوشبین نیست».خبرگزاری فرانسه در بخش دیگری از گزارشش به این نکته اشاره کرد که هفته پیش مقامات آمریکایی و تعدادی زیادی از قانونگذاران این کشور از باراک اوباما رییس جمهور آمریکا خواستند دیپلماسی را در قبال روحانی دنبال کنند.

قانونگذاران پیشین آ‌مریکایی در نامه‌ای به اوباما گفتند که انتخاب روحانی که در تاریخ سه اوت روی کار می‌آید یک فرصت «احتمالی بزرگ است».

روزنامه استار تریبون
نیز در خبری به عنوان «رهبر ایران مذاکرات با آمریکا را منتفی نمی‌داند، ولی خواستار احتیاط در این زمینه شد» نوشت که رهبر معظم ایران می‌گوید که مذاکرات با آمریکا را منع نکرده است، ولی باید در زمینه هر گونه مذاکره احتمالی احتیاط کرد.
این روزنامه افزود که آیت الله علی خامنه‌ای دولت آمریکا را غیرقابل اعتماد خواند.
این روزنامه نوشت که روحانی که در انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز شد در ماه اوت روی کار می‌آیند.
ایران از سران همه کشورهای جهان دعوت کرده است که در مراسم تحلیف وی شرکت کنند.

الجزیره نیز در خبری با عنوان «رهبر ایران می‌گوید آمریکا قابل اعتماد نیست» به بخشی از اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای درباره خوشبین نبودن به مذاکرات با آمریکا اشاره کرد و به نقل از ایشان نوشت که رهبر ایران مذاکرات با آمریکا درباره برخی مسائل خاص مانند عراق را ممنوع نکرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس
نیز در خبری با عنوان «رهبر ایران خواستار احتیاط در تعامل با آمریکا شد» گزارش داد که آیت‌الله خامنه‌ای روز یکشنبه گفت که مذاکرات با آمریکا را ممنوع نکرده است، ولی دولت آمریکا را غیرقابل اعتماد خواند و خواستار احتیاط در زمینه هرگونه مذاکرات احتمالی شد.

این خبرگزاری نوشت که انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور ایران امیدها برای رفع تنش‌ها با غرب و نیز مذاکرات مستقیم احتمالی با آمریکا را احیا کرده است.

نشریه ترند در گزارش خود از این سخنان نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایرانی آیت الله سید علی خامنه‌ای شب گذشته چشم انداز گفت‌و‌گو با امریکا را برای دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی تشریح کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای گفت که با ملاحظه برخی شرایط با گفت‌و‌گو با امریکا مخالف نیست. با این حال اضافه کرد: گرچه من مذاکره درباره برخی موضوعات نظیر عراق را طی چند سال گذشته رد نکرده‌ام، اما به گفت‌و‌گو با امریکا خوش بین نیستم.
رهبر ایران اعلام کرد: ما همیشه از ارتباط و تعامل با دنیا استقبال کرده این اما تعامل باید مبتنی بر درک مناسب هر دو طرف باشد.

رادیو اروپای آزاد نیز تیتر «امریکا قابل اعتماد نیست» را برای سخنان رهبر معظم انقلاب انتخاب کرده و در گزارش خود در این باره نوشت: رهبر عالی ایران آیت الله علی خامنه‌ای از دولت جدید ایران خواست در برخورد خود با امریکا محتاط باشد چرا که واشنگتن «قابل اعتماد نیست».
این سایت خبری با نقل از رهبر انقلاب نوشت: ایران یا باید اهداف دشمن از اقدااتش را کشف کند و یا اینکه در رنج و عذاب خواهد بود.

واشنگتن پست هم در گزارش خود آورده است: رهبرعالی ایران ماکره با امریکا را نهی نمی‌کند اما می‌خواهد دولت جدید در این خصوص محتاط باشد و دولت امریکا را غیر قابل اعتماد می‌داند.

واشنگتن پست در گزارش خود با اشاره به اینکه حسن روحانی رییس جمهور منتخب ایران موضع اعتدال در سیاست خارجی را برای دولت خود برگزیده است، به صحبت‌های رهبر انقلاب در خصوص نحوه تعامل با دنیا اشاره کرد و نوشت: «هنر تعامل با دنیا ادامه دادن به مسیر است بدون اینکه کسی بتواند جلوی شمارا بگیرد. اگر تعامل با دنیا به معنای عقب نشینی از مسیر اصلی باشد، شکست است.»

فاکس نیوز
اما با اشاره به درخواست رهبر انقلاب از دولت جدید برای محتاطانه رفتار کردن با پیشنهاد گفت‌و‌گو با ایران، نوشت: نظر {آیت الله} خامنه‌ای که معمولا آخرین تصمیم درباره مسایل سیاست خارجی را در ایران می‌گیرد، کمتر از یک هفته بعد از آن بیان شد که نمایندگان در امریکا در نامه‌ای به اوباما خواستار تقویت دیپلماسی در برابر دولت روحانی شد. بر اساس نامه نمایندگان به اوباما، انتخاب حسن روحانی که در روز سوم اوت دفتر ریاست جمهوری ایران را تحویل می‌گیرد، فرصت بالقوه مناسبی برای گفت‌و‌گو با ایران است.»

اظهارات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مسوولان و کارگزاران نظام بازتاب گسترده‌ای در بین رسانه‌های عربی نیز داشت.

روزنامه‌ی مصر الیوم در خبری با عنوان “رهبر ایران نسبت به تعامل با آمریکا هشدار داد” نوشت: آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران انجام مذاکرات با آمریکا را ممنوع نکرد اما خواهان در پیش گرفتن احتیاط در هر گفت‌وگوی احتمالی شد.
این روزنامه‌ در گزارشش آورده است که آیت‌الله خامنه ای در سخنانش آمریکا را غیرقابل اعتماد توصیف کرده است.

سایت لیبانون فایلز نیز در خبری با عنوان ” آیت‌الله خامنه‌ای: نباید به آمریکایی‌ها اعتماد کرد” نوشت: آیت‌الله سید علی خامنه‌ای گفت که ” ما به تعامل با جهان اعتقاد داریم اما باید طرف مقابل را درک کنیم و دشمنی‌مان را با آن فراموش نکنیم.

این سایت به نقل از رهبر ایران افزود: از سال‌ها پیش آمریکایی‌ها می‌گویند که خواهان گفت‌وگو با ایران هستند . من نسبت به آن خوشبین نیستم چرا که تجربه صادق نبودن و منطق نداشتن آنها را ثابت کرد و نشان داد که نباید به آنها اعتماد کرد.
اخبار الیوم
چاپ مصر نیز در تیتری از سخنان رهبری ایران آورده است: ” به آمریکا اعتماد نداریم.”

این روزنامه نوشت که آیت‌الله علی خامنه‌ای ، رهبر عالیرتبه ایران گفت که مذاکره با آمریکا را ممنوع نکرده است اما خواهان در پیش گرفتن احتیاط در گفت‌وگوهای احتمالی با آن شد.

سایت التیار نیز در بازتاب سخنان خبر تیتر ” آمریکا هم‌چنان قابل اعتماد نیست” را برگزید و به نقل از رهبری ایران نوشت که آمریکا برای انجام مذاکرات مستقیم قابل اعتماد نیست.
شبکه المنار
، شبکه اسکای نیوز و روزنامه‌ی الیوم السابع مصر نیز در تیترهای مشابهی به بازتاب سخنان مقام معظم رهبری پرداختند.
[عکس: 85601247121098824739.gif]

پیام‌های این موضوع
چگونگی بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی - توسط mearaj - 07-22-2013، 06:30 PM
موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  رهبر معظم انقلاب: آمریکا و قدرت‌های مدعی در مبارزه با تروریسم صادق نیستند mearaj 190 04-11-2016، 10:26 PM
آخرین ارسال: mearaj
  تبیین توصیه های امسال رهبر انقلاب در جمع مداحان mearaj 173 04-05-2016، 09:54 PM
آخرین ارسال: mearaj
  رمزگشایی از۳ کلیدواژه رهبر انقلاب mearaj 162 04-01-2016، 08:31 PM
آخرین ارسال: mearaj
  دیدار جمعی از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) با رهبر معظم انقلاب mearaj 195 03-30-2016، 02:49 PM
آخرین ارسال: mearaj
  بازتاب انتشار تصاویر پایگاه موشکی ایران در خبرگزاری‌های خارجی mearaj 205 10-14-2015، 10:23 PM
آخرین ارسال: mearaj
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل