[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
آیا اکبر گنجی از ماجرا ترور احمد خاتمی مطلع بوده است؟
1
آیا اکبر گنجی از ماجرا ترور "احمد خاتمی" مطلع بوده است؟
بسمه تعالی

احمد خاتمی اخیرا پرده از اطلاعاتی برداشته که این اطلاعات برای اکبر گنجی بدیهی بوده است:" سال ۸۸ تصمیم داشتند بنده را به قتل برسانند. در جریان فتنه ۸۸ گفتند و تهدید کردند اگر با سنگ توانستید سیداحمد خاتمی را بکشید و اگر نشد با گلوله کارش را تمام کنید.".

این اطلاعات که تا به حال مطرح نشده بود با واکنش غیر معمول اکبر گنجی روبه رو شد.

او در واکنش به این موضوع با کنایه می نویسد:" افشاگری خیلی خیلی مهم: تروریست های جنبش سبز سال ۸۸ قصد داشتند مرا با سنگ و گلوله به قتل برسانند. جنبش سبز، "کودتای نرم" نبود، "جنگ سخت" بود."

[عکس: wq3.png]

اکبرگنجی تکه کلام های تمسخره آمیزش، با مطالبش آمیخته است این نوع واکنش را می توان، برداشت نچندان قطعی کرد که گنجی از ماجرای به قتل رساندن احمد خاتمی در سال 88 مطلع بوده است.

برای روشن شدن زاویه ای از این موضوع باید به سوابق گذشته و ماجرای قتل های زنجیره ای نگریست وی در سال های 1379 در پیش از زدندانی شدنش گفته بود:" از اول حداقل چندين مرتبه تهديد شده بودم و مي دانستم مقابله با اشباح حاضر در تاريکخانه، نوعي "بازي با مرگ" بود که من هميشه آمادگي آنرا داشتم. آنها ... اين گمان باطل را بايد از خود دور کنند که با زنداني کردن بنده مي توانند سروساماني به پرونده قتلها بدهند و آن پرونده را ماستمالي کنند.... من به صراحت مي گويم مسووليت امنيت جان من در زندان با نظام جمهوري اسلامي است".

گنجی با زندانی شدن خود این موضوع را می دانست که مدت اعتبارش رو به پایان است چون خود را سوخته می دانست تلاش می نمود برای امنیت خود با ادعای اطلاعات داشتن از قتل های زنجیره ای از دست عوامل متخلف جان سالم بدر برد تا جایی که مسئولیت امنیت خود را مرتبط به نظام جمهوری اسلامی می کند.

گفتنی است دادگاه اولیه گنجی به ریاست قاضی مرتضوی وی را به دلیل چند اتهام سنگین سیاسی به ده سال حبس و پنج سال تبعید محکوم کرد اما دو سال بعد در دادگاه تجدیدنظر حکم گنجی تنها به شش ماه حبس کاهش یافت. قاضی این دادگاه علی بخشی بود که چندی بعد بازخرید گردید. با اعتراض دادستانی تهران، حکم گنجی دوباره نقض شد و این بار به شش سال حبس بدل گردید.

انتهای پیام / روباه نیوز
و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی
1 تشکر از ارسال عابدینی:
حسنعلی ابراه

پیام‌های این موضوع
آیا اکبر گنجی از ماجرا ترور "احمد خاتمی" مطلع بوده است؟ - توسط عابدینی - 08-01-2017، 09:21 AM