[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
هسته اصلی مقابله با جمهوری اسلامی کیست؟
1
هسته اصلی مقابله با جمهوری اسلامی با کیست؟
بسمه تعالی

ریموند تنتر از اعضای شورای امنیت ملی کاخ سفید در دولت ریگان اعتراف کرده است که سیاست دولت ترامپ تغییر جمهوری اسلامی به دست کسانی است که او "دموکراسی خواه" نامیده.

بنا به یادداشتی که برگردان آن در پایگاه خبری صدای آمریکا منتشر شده "شورای ملی مقاومت" به عنوان بازوی کمکی آمریکا عمل خواهد کرد. به نوشته تنتر «شورای ملی مقاومت» در بهترین موقعیت برای رهبری ائتلافی فراگیر از سازمان های اپوزیسیون قرار دارد که حاکمیت روحانیون را رد کرده و خواهان حمایت از تغییر رژیم از درون ایران هستند.

شورای ملی مقاومت یا سازمان مجاهدین خلق؟

سازمانهای عضو این شورا عبارتند از : سازمان مجاهدین خلق، جمعیت اقامه، شاخه هویت از چریکهای فدایی خلق، کانون توحیدی اصناف و اساتید دانشگاهها و مدارس عالی در جریان آنچه که انقلاب فرهنگی نامیده می‌شد، با تعطیلی دانشگاه‌ها به‌شدت مخالفت کردند.

بدنه اصلی این شورا را اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین تشکیل می دهند. این شورا اعضای پیشینی هم داشت که در اعتراض به آنچه که روباط حاکم بر شورا خوانده شده از آن جدا شدند.

ابوالحسن بنی‌صدر نخستین رئیس‌جمهور ایران، جبهه دمکراتیک ملی ایران به رهبری هدایت‌الله متین دفتری، حزب دمکرات کردستان ایران، علی اصغر حاج سید جوادی، مهدی خانبابا تهرانی، محمدرضا روحانی، کریم قصیم از جمله این اعضاء بودند.

آنچه که گفته شد نشان می دهد شورای ملی مقاومت نماینده همه جریانات اپوزیسیون جمهوری اسلامی نیست و با فرض ادعای ریموند تنتر مبنی بر استفاده از این شورا برای مقابله با جمهوری اسلامی، با همه توان قدرت مقابله با ایران را نخواهد داشت.

تنتر همچنین گفته است که «شورای ملی مقاومت ایران» برای تغییر رژیم ایران از درون نیازی به نیروهای آمریکایی ندارد، تنها حمایت سیاسی و اقتصادی لازم است.

شکاف؟

فارغ از این مسئله اما مشاور رئیس جمهور آمریکا نظر دیگری دارد. رودی جولیانی معتقد است تغییر حکومت در ایران راهکار نظامی ندارد. به زعم وی باید با اِعمال تحریم های بیشتر به مردم ایران زمینه نارضایتی مردم از جمهوری اسلامی را فراهم کرده تا به زعم وی تغییر حکومت با یک شورش عمومی محقق شود.

او به عنوان شاهد مثال به شوروی سابق، لهستان و یا جمهوری چک اشاره می کند که تغییر دولت ها در آنها بدون کمک ارتش آمریکا صورت گرفت.

مقابله با ایدئولوژی انقلاب اسلامی هدف اصلی جمهوری خواهان است اما چگونه و با چه شکلی؟ اختلاف از همین جاها شروع می شود.

انتهای پیام / روباه نیوز
و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی

پیام‌های این موضوع
هسته اصلی مقابله با جمهوری اسلامی با کیست؟ - توسط عابدینی - 07-16-2017، 03:20 PM
موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  آموزش رسانه های غربی برای مقابله با جمهوری اسلامی از چه روش‌هایی استفاده می‌کنند؟ عابدینی 100 11-13-2016، 12:35 AM
آخرین ارسال: عابدینی
  خبر سرویس‌های اطلاعاتی دنیا به دنبال رمز امنیت جمهوری اسلامی هستند حسنعلی ابراه 82 09-27-2016، 01:34 AM
آخرین ارسال: حسنعلی ابراه
  به مناسبت عید نوروز و در آستانه روز جمهوری اسلامی mearaj 447 03-21-2013، 07:01 PM
آخرین ارسال: mearaj
  نگاهی به کارنامه مذاکرات هسته ای حسن روحانی کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری mearaj 616 03-10-2013، 01:57 PM
آخرین ارسال: mearaj
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل