[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
تحلیلگر رادیو فردا اپوزیسیون فاقد پایگاه مردمی در ایران هستند
1
تحلیلگر رادیو فردا: اپوزیسیون فاقد پایگاه مردمی در ایران هستند
بسمه تعالی

بعد از انتخابات اخیر ریاست جمهوری در کشور، آن چیزی که بسیار قابل بحث است عملکرد اپوزیسیون خارج از کشور می باشد که بعد از روی کار آمدن برخی دولتهای تندروی غربی به تکاپو افتاده بودند و از تاکتیکهایی جدید و برانداز صحبت به میان آورده بودند.

اما در چالشی در این باره نیوشا بقراطی مجری برنامه «ساعت ششم» رادیوفردا این سوال را از میهمانان برنامه پرسیده که اساساً کارکرد این گروه‌ها(اپوزیسیون خارج از کشور) در عرصه سیاسی ایران چیست و میزان تأثیرگذاری آن‌ها چقدر است؟ اپوزیسیون سرنگونی‌طلب در تحولات فردای سیاسی ایران چه نقشی می‌تواند ایفا کند؟ اساساً آیا اپوزیسیونی با چنین مختصات سیاسی که از چارچوب سازمانی و نفوذ مردمی برخوردار باشد، وجود دارد؟

در پاسخ به پرسشهای بالا علیرضا نامور حقیقی، اپوزیسیون را گروهی معرفی کرده که بتواند پروژه ای را پیش ببرد و توان سازماندهی داشته باشه و دارای ساختار سیاسی باشد. وی جای اپوزیسیونی را که دارای توانایی سازماندهی و بسیج جامعه در ایران داشته باشد را خالی دانست و گفت که جمهوری اسلامی کاملاً حواسش هست که هیچ آلترناتیوی شکل نگیرد و هیچ ساختار حزبی نتواند صورت بگیرد.

گفتگوی رادیو فردا با علیرضا نامورحقیقی

او درباره واکنش جامعه به کنشهای صورت گرفته از طرف گروههای اپوزیسیون در ایران گفت: «الان مردم ایران به یُمن فضای مجازی و رسانه های اجتماعی از لحاظ آگاهی اجتماعی چیزی کم و کسر ندارند بنابراین اپوزیسیون خارج از کشور نمی تواند اطلاعات جدیدی به مردم داخل ایران اضافه کند و هرچی هم در حال حاضر میگویند همان اطلاعات مردم ولی با آب و برگ بیشتر است و اکثریت جامعه ایران به این نتیجه رسیده که سرنگونی و انقلاب جوابگو نخواهد بود.» وی 41 میلیون شرکت کتتده در انتخابات ایران را مثال زد و گفت از دید آنها شاید صندوق رای کامل نباشد ولی نسبت به راههای دیگر ممکن تر است.

نامور حقیقی در ادامه افزود: «حوادث غیرقابل پیش بینی می تواند صحنه سیاسی ایران را تغییر بدهد ولی باید توجه کرد که در ایران انقلاب اتفاق افتاده و مجدداً صورت نخواهد گرفت. اپوزیسیون هم نه توانسته گفتاری تولید کند و نه شخصیتی که برای این جریان از طرف جامعه قابلیت ایثار داشته باشد و هم اینکه نتوانسته در درون بلوک قدرت در داخل ایران بسیجی صورت دهد.»

وی در پایان اضافه کرد: «پیشنهادم اینست که اپوزیسیون راه حلش را عوض کند و معیارهایی که اعتقاد دارند را پیدا کنند با این توصیف که با تغییر معیارهای یک جامعه روشهای اپوزیسیون هم باید عوض بشود. جامعه ایران نشان داده که در آن روشهای تند و برانداز جواب نخواهد داد. اپوزیسیون باید در روشهای غلطش بازبینی کند و مسئولیتهای خودش را بپذیرد و باید ببیند که جامعه ایران در چه سطحی حرکت میکند و متناسب با جامعه روشهای خود را تغییر دهد.»

لازم به یادآوری است در همین رابطه اکبر گنجی اخیرا در مقاله ای با عنوان «مخالفانی که واقعیت‌ها را نمی‌ببینند و آگاهانه خود را فریب می‌دهند» درخواست اپوزیسیون برای تحریم انتخابات و دعوت به اعتراضات خیابانی را ناشی از عدم شناخت مردم ایران توسط اپوزیسیون خارج از کشور معرفی کرده بود.

انتهای پیام / رسانه ایران
و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی

پیام‌های این موضوع
تحلیلگر رادیو فردا: اپوزیسیون فاقد پایگاه مردمی در ایران هستند - توسط عابدینی - 07-16-2017، 02:22 PM
موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  امید رادیو فردا به داعش h.tavakkoli 26 08-17-2017، 08:11 AM
آخرین ارسال: h.tavakkoli
  خبر اعتراف اپوزیسیون: زمان تغییر حکومت ایران به عمر ما قد نمی‌دهد!! عابدینی 27 08-06-2017، 12:22 AM
آخرین ارسال: عابدینی
  بدانید معامله اپوزیسیون بر سر منافع ملی و تمامیت ارضی ایران! عابدینی 40 07-11-2017، 01:43 AM
آخرین ارسال: عابدینی
  خبر نامه نگاری و تلاش اپوزیسیون برای دیدار با ترامپ: ایران را بیشتر تحریم کنید عابدینی 189 06-25-2017، 06:17 PM
آخرین ارسال: عابدینی
  بدانید رادیو فردا مدافع دروغین حقوق زنان h.tavakkoli 40 02-16-2017، 09:24 AM
آخرین ارسال: h.tavakkoli
کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل