[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
علت تحرکات جدید رضا پهلوی چیست؟
1
علت تحرکات جدید رضا پهلوی چیست؟
بسمه تعالی

شاید پرخبرترین چهره اپوزیسیون در هفته های اخیر کسی نباشد جز رضا پهلوی. دیدار او از نمایندگان مجلس سنا و کنگره و مصاحبه های پی در پی با پایگاه ضدانقلاب تقاطع، شبکه من و تو و اینک رادیوفردا وی را پرکار کرده است. اما دلیل اصلی رضا پهلوی از این کار چیست؟

مهم ترین مسئله ای که باید درباره وی دانست این است که در نظر برخی دولت های غربی مخالف جمهوری اسلامی وی جدی ترین آلترناتیو برای جایگزینی جمهوری اسلامی است. مهم ترین دلیل هم این است که وی و خانواده اش سابقه سلطنت دارند. برخی از این کشورهای حامی رضاپهلوی خودشان دارای رژیم سلطنتی اند.

[عکس: untitled-1.jpg]
[عکس: untitled-2.jpg]

تحرکات اخیر او در حالی صورت می گیرد که خبرهای مربوط به سازمان مجاهدین خلق در صدر اخبار قرار داشت. نشست سالیانه منافقین در حالی در پاریس برگزار شد که بیش از هر زمانی رسانه های خبری آن را پوشش داده اند. چرا این اتفاق صورت می گیرد؟ زیرا در نظر برخی کشورهای غربی مخالف جمهوری اسلامی، سازمان مجاهدین خلق هستند که می توانند آلترناتیوی جدی به جای جمهوری اسلامی باشند.

هر چند با رصد سخنان وی ممکن است به حرف جدیدی نرسیده باشیم و از این شاهزاده بی تاج و تخت هر چه می شنویم تکرار مکررات است.

رضا پهلوی این روزها به دلیل حمایت صریحش از ایده فدرالیسم کردن نظام سیاسی ایران شدیدا مورد هجمه سلطنت طلبان قرار دارد. تا جایی که برخی وی را متهم به خیانت کرده اند.

[عکس: j.jpg]
[عکس: ra.jpg]

وی حتی پارا فراتر از این ها برداشته است. با تجزیه طلبان نشست و برخاست دارد. تا جایی که یکی از سلطنت طلب ها در مقام مقایسه وی با مریم رجوی که در غیاب چند ساله مسعود مسئولیت اداره منافقین را برعهده دارد می گوید رضا پهلوی فرقی با مریم رجوی ندارد زیرا هردو با جان بولتن به عنوان یک چهره تندرو دیدار کرده اند.

با این حال یک اشتراک نظر با سازمان مجاهدین خلق دارند و آن درخواست از دولت های غربی برای تحریم ایران است. ولی یک نکته را نباید دور از نظر داشت. تحرکات این دو یک فرق اساسی دارد. در اقدامات سازمان مجاهدین خلق چهره های سیاسی مخالف ایران به عنوان مهمان در نشست سازمان شرکت کرده اند و منافقین میزبان بوده است ولی رضا پهلوی در تمام دیدارهای سیاسی خود همیشه مهمان دیگران بوده است.

نکته دیگر این که رضاپهلوی به عنوان یک شخص عمل می کند ولی منافقین به عنوان سازمان مجاهدین خلق و به عنوان یک سازمان تشکیلاتی فعالیت می کنند.

این که کدام یک برای غرب جدی تر هستند موضوع بحث است.  BBC در گزارش خبری خود از نشست سالیانه منافقین می گوید که روی کار آمدن دونالد ترامپ مخالفان جمهوری اسلامی از جمله دشمنانی که او آنها را سرسخت ( مجاهدین خلق) می نامد را امیدوار کرده است.

انتشار فایل صوتی منسوب به آیت الله منتظری در اعتراض به اعدام زندانیان مجاهدین خلق از این روی بود. نوعی تطهیر چهره کسانی که باعث و بانی ترورهای دهه شصت انقلاب هستند.

انتهای پیام / روباه نیوز
و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی
1 تشکر از ارسال عابدینی:
حسنعلی ابراه (07-05-2017)

پیام‌های این موضوع
علت تحرکات جدید رضا پهلوی چیست؟ - توسط عابدینی - 07-05-2017، 12:17 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل