[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
آتش گسترده فعالان جریان ضدانقلاب به سخنان رهبری
1
آتش گسترده فعالان جریان ضدانقلاب به سخنان رهبری
بسمه تعالی

چرا اپوزیسیون مفهوم "آتش به اختیار" رهبری را تحریف می کند؟

در میان اخبار داغ حملات تروریستی تهران سخنان مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان تیتر دوم خبرها شد. هر چند با فروکش کردن تب اخبار مربوط به این حادثه خونین، دستور رهبری به دانشجویان مبنی بر " آتش اختیار" نیروهای جریان انقلابی بازتاب وسیعی میان رسانه های اپوزیسیون داشت.

آیت الله خامنه ای در این دیدار با بیان اختلالات دستگاه‌های مرکزی فکر و فرهنگ و سیاست به نیروهای فرهنگی دانشگاهی گفتند:

«گاهی اوقات انسان احساس میکند دستگاه‌های مرکزی فکر و فرهنگ و سیاست و مانند اینها دچار اختلالند، دچار تعطیلند؛ واقعاً آدم گاهی اوقات احساس میکند. حالا مثلاً فرض بفرمایید این‌همه ما مسئله‌ی فرهنگی در کشور داریم، مسائل مهم که شاید من بتوانم ده مسئله‌ی اصلیِ فرهنگی را بشمارم که اینها دچار مشکل است... وقتی این‌جوری دستگاه‌های مرکزی اختلال دارند، آن‌وقت اینجا جای همان آتش‌به‌اختیاری است که عرض کردم.»

این سخنان باعث شد تا فعالان جریان سیاسی ضدانقلاب آتش خود را برای روی رهبری نظام بگشایند و مدعی شوند منظور ایشان از "آتش به اختیار" یعنی عمل به اقداماتی چون ترور و یا حتی اسید پاشی و این قبیل کارهاست!!!

جمشید برزگر تحلیل گر شبکه بی بی سی در ادعایی عجیب مدعی شده که آیت الله خامنه ای با این سخنان به حسن روحانی اعلام جنگ کرده است! وی در یادداشتی تحلیلی در سایت این شبکه در اظهارنظری شگفت انگیز گفته است که "رهبری به پیروان خود دستور داد هرطور که می‌خواهند و هر زمان که می‌خواهند به دولت حمله کنند"!!

این تحلیل، زمانی عجیب تر می شود که کارمند شبکه انگلیسی بی بی سی، اختلافات بین رئیس جمهور و رهبری را دشمنی! توصیف کرده و مدعی می شود که «بن مایه و دلیل اصلی این اختلاف، ناسازگاری دو نهاد ولایت فقیه و ریاست جمهوری در همه ابعاد حقوقی و حقیقی آن است!»

[عکس: bbc.jpg]

"زیتون" ارگان خبری ضدانقلاب در واکنش به این سخنان به بهانه بازتاب واکنش ها در فضای مجازی فرمان " آتش به اختیار" مقام رهبری را به " دستوری برای ایجاد آشوب در کشور" تحریف کردند.

مرتضی کاظمیان فعال سیاسی اپوزیسیون نیز به رادیوفردا گفت: رهبری با این دستور دست بدونه اجتماعی حامی خودش را بازمی گذارد که ما پیشتر در قالب لباس شخصی ها شاهد بودیم.

محسن کدیور استاد دانشگاه دوک آمریکا و از مخالفان انقلاب، در واکنش نوشته است: «آتش به اختيار تشويق به اعمال خودسرانه و تقابل منتقدان، با دولت و جمهوريت قلمداد شده است!»

[عکس: zeytoon.jpg]

هجمه هماهنگ طیف های مختلف سیاسی ضدانقلاب که اختلافات زیادی هم با هم دارند برای این است که مسئولیت هرآنچه که در آینده قرار است علیه دولت روحانی اتفاق بیفتد را بر گردن رهبری انقلاب بیندازند.

اقداماتی مانند جلوگیری از سخنرانی شخصیت های سیاسی که با واکنش رهبری و ذکر چندباره ایشان همراه شده نمونه ای از این اقدامات است که در صورت تکرار این حوادث یا مشابه آن، مسئولیت انجام آن توسط اپوزیسیون، متوجه رهبری نظام خواهد شد.

روزنامه جوان از رسانه های جریان انقلابی در واکنش به سخنان مقام رهبری با اشاره به تعابیر و تفسیر‌های متفاوت و حتی مضحکانه و مغرضانه سخنان رهبری، فرمان "آتش به اختیار" رهبری را کمک به دولت نامید و نوشت:

«اين کليدواژه دقيقاً معنايي برعکس چنين تفاسيري دارد، يعني کار بر مدار «آتش به اختيار» مکمل دولت است، يعني پيگيري آرمان‌ها و مطالبات به‌طور خودانگيخته و خارج از محدوده‌ها و حصارهاي ارگان‌ها و نهادهاي دولتي و رسمي و حکومتي. «آتش به اختيار» يعني اعتلاء و ارتقاي انقلابي‌گري از سطح حاکميتي به قله مردمي»

حسین دهباشی مستندساز، در کانال تلگرامی خود درباره کلیدواژه «آتش به اختیار» که اخیر رهبر انقلاب در دیدار دانشجویی بیان کردند، نوشته است:«آنکه جملات قبل وبعدش را نشنیده/نخوانده تقصیری ندارد شما اما که می‌دانی منظور از «آتش به اختیار» درواقع «خوداتکایی‌فرهنگی» است چراتحریف می‌کنی؟»

پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهورسال92 فرصتی شده بود تا راهبرد اختلاف بین نهاد رهبری و ریاست جمهوری در دستور کار مجریان ضدانقلاب قرار گیرد. اکنون و با پیروزی مجدد روحانی در سال96 این راهبرد، با انگیزه ای بیشتر و دستورالعملی شفاف تر در حال انجام است.

انتهای پیام / روباه نیوز
و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی
1 تشکر از ارسال عابدینی:
حسنعلی ابراه (06-13-2017)

پیام‌های این موضوع
آتش گسترده فعالان جریان ضدانقلاب به سخنان رهبری - توسط عابدینی - 06-11-2017، 09:25 PM
موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  اعتراف کوهیار گودرزی به سرخوردگی فعالان جریان فتنه بعد از انتخابات 88 mearaj 502 04-16-2013، 09:26 PM
آخرین ارسال: mearaj
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل