[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
اپوزیسیونی که امنیت مردم را فدای بازی سیاسی خود می کنند
1
اپوزیسیونی که امنیت مردم را فدای بازی سیاسی خود می کنند
بسمه تعالی

بعد از حوادث تروریستی تهران یکی از اهرم های فشار جریان ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی اتهام ناامنی در ایران است.

برخی رسانه های ضدانقلاب با دمیدن در بوق ناامنی سعی می کند شهروندان جامعه ایران را در حس ناامنی غوطه ور کنند.

پایگاه خبری رادیوفردا یکی از ارگان های خبری-تحلیلی جریان اپوزیسیون در دو یادداشت جداگانه حوادث تروریستی در تهران را پایانی بر ناامنی در ایران توصیف کنند!

مجید محمدی نویسنده یکی از یادداشت ها اعتراف می کند «حدود سه دهه است که در تهران به عنوان مرکز کشور و نظام، عملیات تروریستی در این مقیاس اتفاق نیفتاده بود» اما این اعتراف سبب نشده است تا وی" ثبات و امنیت" در ایران را توهم نخواند.

این فعال سیاسی اما دلیل اصلی ثبات و امنیت در این سالها را "پرهیز مخالفان و منتقدان حکومت از تمسک به خشونت" می داندو این امر موجب امنیت عمومی در کشور شده است؛ توگویی مخالفان و منتقدان سایر حکومتها در دیگر کشورها اسلحه کشیداند ولی در ایران خیر. و این امر را یک دستاورد برای مخالفان جمهوری اسلامی می خواند نه برای خود حکومت.

ظاهرا رادیوفردا فراموش کرده است که عامل حمله تروریستی به مجلس و حرم امام خمینی، داعش است نه منتقدان حکومت. و در ثانی هر مخالف جمهوری اسلامی موافق با نبرد مسلحانه علیه نظام نیست.

این تحلیل گر ضدانقلاب که مخالف حمایت ایران از جریان مقاومت در منطقه است ادعای جمهوری اسلامی را که گفته بود "حضور در سوریه و عراق در جهت تقویت امنیت ملی است." را رد می کند و می نویسد:

« این عملیات که همه‌ی شواهد (عرضه شده تا پایان روز هفدهم خرداد) نشان داعش را بر خود دارد نشان می دهد که تنش زایی جمهوری اسلامی و حضور آن در همه‌ی صحنه‌های پر تنش منطقه می تواند برای مردم ایران و حکومت نیز مخاطره آفرین باشد»

هرچند تا قبل از این اتفاقات هم ضدانقلاب حضور پررنگ ایران در منطقه را برنمی تافت و اکنون این فرصت را یافته است تا حرفش را به کرسی بنشاند.

رادیوفردا در حالی سیاست های جمهوری اسلامی در منطقه را مخل امنیت می داند که به این سوال پاسخ نمی دهد اگر ایران در کمک کردن به محور مقاومت که خود عضو اصلی این محور برابر اسرائیل است کوتاهی می کرد منطقه غرب آسیا ( خاورمیانه) با چه مهندسی روبه رو می شد؟

مرتضی کاظمیان تحلیل گر دیگر جریان ضدانقلاب نیز همچون دیگران که فرصتی خوبی برای حمله به سیاست های جمهوری اسلامی در ایران یافته است در یادداشتی ادعای جمهوری اسلامی درباره ایجاد امنیت متکی بر حضور نظامی ـ امنیتی در سوریه را توهم می خواند.

وی می نویسد:

«در منطقه‌ای که ناامنی در آن عمقی غریب یافته و خشونت و ترور به‌گونه‌ای فزاینده در حال بازتولید است، تداوم امنیت در داخل ایران ناهمگون با شرایط منطقه به‌نظر می‌رسید؛ به‌ویژه آن‌که جمهوری اسلامی یک‌پای بحران و نزاع کش‌یافته در سوریه شده و در نزاع غیرمستقیم با عربستان است.»

واقعیت آن است که تروریسمی که به تهران حمله کرد تایید ادعای ایران است. اگر ایران محور مقاومت در منطقه را می شکست نه داعش که بدتر از داعش یعنی اسرائیل بر منطقه مسلط می شود و نه تنها جمهوری اسلامی که خاک ایران در معرض تجزیه شدن قرار می گرفت.

سیاست های جمهوری اسلامی جدا از خاستگاه ایدئولوژیک خود که مقابله با استکبار و استعمار جهانی را در دستور کار خود قرار داده خاستگاهی ملی نیز دارد و آن جلوگیری از تجزیه ایران به چند کشور است. امری که در برنامه برنارد لوئیس به وضوح قابل مشاهده است.

اپوزیسیون امنیت ملی کشور ایران را فدای بازی های سیاسی کرده اند. واقعیت امنیت را مردمی حس می کنند که در کف خیابان های تهران و کل ایران سرکرده اند. انسان هایی که به نام مخالفت با جمهوری اسلامی خاک کشور را ترک کرده اند نمی توانند برای آینده این سرزمین تصمیم بگیرند. امنیت در ایران همچنان باقی است.

انتهای پیام / روباه نیوز

و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی
1 تشکر از ارسال عابدینی:
حسنعلی ابراه (06-13-2017)

پیام‌های این موضوع
اپوزیسیونی که امنیت مردم را فدای بازی سیاسی خود می کنند - توسط عابدینی - 06-11-2017، 09:19 PM
موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  بازی با عناوین و «سران فتنه‌ای» که مردم از آنها نخواهند گذشت mearaj 409 01-19-2013، 09:29 PM
آخرین ارسال: mearaj
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل