[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
سیر تکاملی، از اجرای من و تو تا برنده جایزه سازمان حقوق بشر اسراییلی
1
سیر تکاملی، از اجرای من و تو تا برنده جایزه سازمان حقوق بشر اسراییلی
 اخیرا در برخی از بازی هایی که تیم های ملی ایران در اروپا، برگزار می کنند، افراد معدودی با هدایت «دریا صفایی» در اعتراض به «منع ورود زنان به استادیوم ها در ایران» شعار می دهند. شعارهایی که گاه با واکنش تیم ملی و فدراسیون های ورزشی حاضر در سالن روبرو می شود.
اما دریا صفایی که رسانه های فارسی زبان از او به عنوان «فعال حقوق زنان» یاد می کنند کیست؟
اگرچه در دانشنامه های اینترنتی چون ویکی پدیا، صرفا از دریا صفایی به عنوان «فعال حقوق زنان» یاد می کند، اما اندکی جستجو در فضای مجازی نشان می دهد که رسالت صفایی احتمالا بیش از این است.
خانم صفایی، زندگی حرفه ای خود را از برنامه «سمت نو» شبکه من و تو آغاز می کند، اما دیری نمی گذرد که این مجری من و تو، با عنوان «پروژه و برنامه های مهم و چند ساله حقوق بشری و سیاسی» از این تلویزیون خارج می شود.
پس از آن بود که خانم صفایی در اکثر بازی های تیم ملی ایران در اروپا، حاضر می شد و با سازماندهی گروه های مختلف، به اعتراض علیه وضعیت زنان در ایران می پرداخت.
[عکس: A844436E-8908-460C-821D-61F716E88268_cx0...68x432.jpg]
صفایی سرانجام در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی توسط سازمان «دیده بان حقوق بشر» به عنوان یکی از ۱۶ فعال برتر حقوق بشر در جهان معرفی می شود.
لازم به ذکر است که سازمان غیرانتفاعی «دیده بان حقوق بشر» یا همان UN Watch در مرام نامه خود، مقابله با قطعنامه های ضداسراییلی سازمان ملل را در دستور کار دارد.
[عکس: nf00040900-2.png]
پیش از این نیز، سازمان «دیده بان حقوق بشر» مسیح علینژاد، مجری صدای آمریکا و فعال ضدحجاب را به عنوان یکی از ده چهره تاثیر گذار سال انتخاب کرده بود.
همچنین، حضور او در رسانه های سلطنت طلبی چون رادیو ایران، تلویزیون اندیشه و تلویزیون ایران فردا، نشان می دهد که صفایی از نظر گرایش سیاسی به این طیف از اپوزیسیون بسیار نزدیک است.
همه گزاره های بالا، از خروج ناگهانی از من و تو گرفته، تا پخش تی شرت های یک دست میان افراد غیر ایرانی و حمایت لابی فشار اسراییل (سازمان دیده بان حقوق بشر) از دریا صفایی، همه نشان دهنده، آن است که صفایی فراتر از «فعال حقوق زنان»، وظیفه ای دیگر دارد.

انتهای پیام/رسانه ایران
ایران

پیام‌های این موضوع
سیر تکاملی، از اجرای من و تو تا برنده جایزه سازمان حقوق بشر اسراییلی - توسط h.tavakkoli - 06-04-2017، 09:47 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل