[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
فریب عاطفی در فضای مجازی جوانان را تهدید می‌کند
1
فریب عاطفی در فضای مجازی جوانان را تهدید می‌کند
 رضا نافع، روانشناس در گفت و گو با شبستان با اشاره به استفاده صحیح از فضای مجازی جوانان گفت: متاسفانه در فضای مجازی امکان انجام اعمال خلاف و مجرمانه بیشتر است به چند دلیل از جمله اینکه این فضا به آدم ها امکان پنهان نگاه داشتن هویت واقعی را می دهد و دیگر اینکه به خاطر امکان ارتباطات گسترده و متنوع که در زندگی حقیقی کمتر اتفاق می افتد.
وی بیان کرد: ممکن است کودکان و نوجوانان به دلیل تجربه کم و خوش باوری و گاه به دلیل نیازها و غرایض طبیعی شان و حتی از باب کنجکاوی در دام انواع فریب های اینترنتی بیفتند.
نافع در ادامه تصریح کرد: یکی از انواع فریب هایی که در محیط مجازی فرزندان ما را تهدید می کند فریب عاطفی است پس قبل از آنکه یک تلفن هوشمند و یک خط اینترنت پرسرعت در اختیار فرزندانتان قرار دهید از بلوغ عاطفی آنها اطمینان حاصل کنید.
این روانشناس با بیان اینکه در مقابل فریب های اقتصادی در مورد شگردهای تبلیغات مجازی با نوجوانان خود صحبت کنید، خاطرنشان کرد: اول اینکه پشت پرده تبلیغات را برای آنها بگویید که بیشتر آنها سرشار از اغراق و بزرگنمایی هستند و اینکه از نرم افزارهای گرافیکی تا چه اندازه برای فریب مخاطبان استفاده می کنند.
انتهای پیام/
ایران
1 تشکر از ارسال h.tavakkoli:
دل گمنام (06-03-2017)

پیام‌های این موضوع
فریب عاطفی در فضای مجازی جوانان را تهدید می‌کند - توسط h.tavakkoli - 06-03-2017، 09:21 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل