[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
خط دهی bbc فارسی به منتخب ملت برای تقابل با رهبری
1
خط دهی BBC فارسی به منتخب ملت برای تقابل با رهبری
محسن کدیور از فعالان سیاسی خارج کشور در برنامه “به عبارت دیگر” شبکه بی بی سی در واکنش به انتخاب مجدد دکتر روحانی برای چهارسال دیگر،آن را عقلانیت و قانون گرایی در رهبری نظام توصیف کرد.

این استاد پژوهشی دانشگاه دوک قبل از انتخابات با ابراز ناامیدی از موفقیت حسن روحانی گفته بود:« اگر پیروزی روحانی از طرف نظام اعلام شود و آقای (آیت الله )خامنه ای بپذیرد شاهد نوعی عقلانیت و قانون گرایی خواهیم بود.»

با این حال و با انتخاب مردمی روحانی، کدیور آن را منوط به تایید انتخابات توسط شورای نگهبان دانست. این عبارت توسط مجری بی بی سی به ” دوره جدید و متفاوت از حکومت در ایران” تعبیر شد.

اما نکته قابل تامل این که شاگرد آیت الله منتظری از سطح انتظار جریان ضدانقلاب از حسن روحانی برای رویارویی با رهبرانقلاب اسلامی گفته است. وی که گفته می شود مخالفتش با مسئله ولایت فقیه را بعد از عزل آیت الله منتظری توسط امام خمینی شروع کرده بود با استناد به یک واقعه تاریخی خواستار مقابله روحانی با رهبری نظام شد.

او مدعی شد که دکتر محمد مصدق نخست وزیر دوران سلطنت مشروطه توانسته بود مقام سلطنت را به سمت پاسخگو بودن پیش ببرد.

کدیور ضمن طرح این سوال که ” آیا روحانی می تواند این الگو را دنبال کند؟” پاسخ داد: «با توجه به پشتوانه مردمی که روحانی دارد می تواند رهبری را به یک مقام پاسخگو با اختیارات محدود تبدیل کند و این می تواند قابل بحث باشد.»وی با تشریح وضعیت ایران در منطقه مدعی شد که روحانی می تواند نقشی بیشتر از نقش یک رئیس جمهور را بازی کند!

سطح تنازع جریان اپوزیسیون با جمهوری اسلامی به مقابله مستقیم رئیس جمهور منتخب با رهبری نظام رسیده است. آنان می خواهند با مطالبه برخود دولت با نهادهای حکومتی برای جمهوری اسلامی چالش های امنیتی خلق کنند.

هر چند حسن روحانی به عنوان رئیس شورای امنیت ملی کشور، سالها سابقه کار امنیتی در جمهوری اسلامی دارد و از این حیث فردی کاملا با تجربه است. او به این چالش های امنیتی واقف است اما نباید تاثیر رسانه های ضدانقلاب را در ایجاد این چالش ها را فراموش کرد.

نباید از نظرها پنهان داشت که شبکه بی بی سی شش ماه قبل از آشوب های سال ۸۸ زاده شد و نشان داد که علاقه مند است تا در فرایندهای سیاسی مانند انتخابات نقش آفرینی کند.

رادیو بی بی سی در اسفندماه سال۹۴ با انعکاس طرح “رای سلبی” علیه نامزدهای انقلابی شورای نگهبان وارد انتخابات شد. رهبری نظام با ورود به این مسئله وافشای این طرح باعث شکست نسبی بی بی سی در انتخابات شد.

هم اکنون نیز این شبکه به همراه شبکه های اقماری خود تلاش دارد که افکار عمومی ایرانیان را به سمتی ببرد که ادراک و برداشت آنها از تقابل رهبری و ریاست جمهوری باشد و البته هم زمان به دولت منتخب ایران این گونه القا می کند که مردم خواستار این هستند که رئیس جمهور باید فراتر از قانون حرکت کند و این گونه برای نظام اسلامی چالش ایجاد کند. بنابراین بر مسئولان عالیرتبه واجب است که گول این دشمنان تابلودار را نخورند و به عواقب تصمیمات و سخنان خود بیشتر بیاندیشند.

انتهای پیام/
ایران
1 تشکر از ارسال h.tavakkoli:
دل گمنام (06-03-2017)

پیام‌های این موضوع
خط دهی BBC فارسی به منتخب ملت برای تقابل با رهبری - توسط h.tavakkoli - 06-03-2017، 09:14 AM
موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  بدانید کمین بی‌بی‌سی برای بهره‌برداری از درگذشت “رفیق دیرین” رهبری h.tavakkoli 148 01-11-2017، 10:22 AM
آخرین ارسال: h.tavakkoli
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل