[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
رضا پهلوی من تنها یک نقش دارم و آن رهبری جنبش است
1
رضا پهلوی: من تنها یک نقش دارم و آن رهبری جنبش است
بسمه تعالی

«نوریت بن» مجری شبکه i24News مصاحبه ای را با رضا پهلوی انجام داده که در آن رضا پهلوی مدعی رهبری اپوزیسیون خارج از کشور و مخالف با جمهوری اسلامی شده است.

[عکس: reza.pahlavi.jpg]

نوریت بن در ابتدای این گفتگو گفت: «رژیم ایران در فهرست حکومت‌های حامی تروریسم است؛ رژیمی که خواستار نابودی اسرائیل است و به تازگی از سوی دانلد ترامپ، مورد تهدیدهای متعددی قرار گرفته است. امادیگران ممکن است واقعیت‌هایی کاملاً متفاوت از ایران را در دوران شاه، پیش از انقلاب ۱۳۵۷ به یاد آورند. ایران، کشوری نزدیک به آمریکا و دولت‌های خلیج فارس بود و رابطه‌ای کاری با اسرائیل داشت.»
وی درباره برداشت رضا پهلوی از سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا در خاورمیانه بعد از سفر وی به عربستان سوال کرد که رضا پهلوی در پاسخ گفت: «برداشت من این است که این رئیس جمهوری (ترامپ) متوجه این نکته است که باید راه حلی فراتر از تمرکز تنهاروی خود رژیم وجود داشته باشد، و الان وقت آن فرا رسیده که درباره مردم به عنوان عوامل تغییر سخن گفت و سیاستی انتخاب کرد که موجب تغییرات بنیادی شود.»
اما جالب اینجاست که رضا پهلوی در ادامه این گفتگو بعد از اینکه مجری اظهار داشت خود شما هنوز یک چهره بسیار مهم برای بسیاری از ایرانی‌ها، به ویژه در خارج از ایران هستید و در جواب به این سوال که آیا شما بازگشت به ایران را در آینده‌ای نزدیک و یا در کل، در آینده تجسم و پیش‌بینی می‌کنید؟ جواب داد: «من همیشه در خدمت کشورم خواهم بود، حالا در هر ظرفیتی که هموطنانم خواستارش باشند. ولی در موقعیت کنونی، من تنها یک نقش دارم، و آن رهبری این جنبش تا زمانی است که ایرانی‌ها بتواننددر نهایت بگویند که ما امکان برگزاری انتخاباتی آزاد و عادلانه در ایران را داشته باشیم.»
این اظهارات فرزند شاه مخلوع پیشین ایران در حالیست که کشور ایران اخیراً انتخاباتی مهم را پشت سر گذاشت و با مشارکتی حداکثری مردم در پای صندوقهای رای جواب به خیلی از سوالات رسانه های غربی داده شده و مهمتر اینکه حضور چشمگیر ایرانیان خارج از کشور که شاید پناهنده گی یک کشور دیگر را دارند در صفوف رای نشان از شکست اپوزیسیون خارج نشین است که همواره تحریم انتخابات را به فارسی زبانان خارج از کشور توصیه می کردند.

انتهای پیام / روباه نیوز
و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی
2 تشکر از ارسال عابدینی:
حسنعلی ابراه (06-02-2017), محمدد (06-03-2017)

پیام‌های این موضوع
رضا پهلوی: من تنها یک نقش دارم و آن رهبری جنبش است - توسط عابدینی - 06-02-2017، 12:14 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل