[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
رقص های انتخاباتی و شادی کوتاه مدت اپوزیسیون
1
رقص های انتخاباتی و شادی کوتاه مدت اپوزیسیون
بسمه تعالی

با پایان یافتن دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در 29 اردیبهشت ماه و اعلام نتیجه آن که با پیروزی حسن روحانی با بیش از 23میلیون رای همراه شد بخش اعظم جریان اپوزیسیون که در انتخابات شرکت کرده بودند با این نتیجه همراه شدند.

این طیف سیاسی که همواره انتخابات را تحریم کرده بود چاره ای جز این نمی دید که با پذیرش چهارچوب این فرایند سیاسی بر سال ها زدن بر طبل تحریم خاتمه دهند.

آیت الله خامنه ای نیز با زیرکی و با علم به این وضعیت صریحا اعلام کرد هر کسی که جمهوری اسلامی را قبول ندارد هم در انتخابات شرکت کنند.

این فعل و انفعالات سبب شد تا مشارکت مردمی در انتخابات پیشین ایران از مجلس تا ریاست جمهوری مضاعف شود. به علاوه این که نتیجه انتخابات نیز به مزاج آنها نزدیک بود.

این شادی جریان اپوزیسیون تا حدی بالا رفت که توقعاتی خارج از معمول را برعهده پیروز انتخابات می گذارد. محسن کدیور از فعالان سیاسی مخالف انقلاب اسلامی به بی بی سی گفت که روحانی می تواند نقشی بالاتر از نقش یک رئیس جمهور ایفا کند. این شاگرد آیت الله منتظری ضمن دعوت رئیس جمهور منتخب برای تقابل با رهبری نظام به تاریخ استناد می کند و می گوید:«محمد مصدق نخست وزیر دوران سلطنت مشروطه توانسته بود مقام سلطنت را به سمت پاسخگو بودن پیش ببرد.»

کدیور از روحانی می خواهد مصدق را الگوی خود قرار دهد.

در تازه ترین موضع این جریان، فرزانه روستائی از روزنامه نگاران سابقه دار اصلاح طلب که حالا سکاندار سایت خبری زیتون از ارگان های خبری اپوزیسیون خارج از کشور را برعهده دارد انتخاب حسن روحانی را به معنای پایان انقلاب تفسیر کرد!

[عکس: london.jpg]

دوشوکی:

شکست اپوزیسیون در قدم‌های پرصلابت آن پیر شناخته شده و استخواندار اپوزیسیون در آلمان عیان بود که با افتخار به سوی صندوق رای رفت و به قول خودش بعد از قریب به ۴۰  سال برای اولین بار رای داد.


وی در تحلیل سازمان رای حسن روحانی با تصویر سازی از فرار شاه با عنوان پرده اول و سخنرانی تاریخی امام در بهشت زهرا به عنوان پرده دوم می نویسد:

«پرده سوم را گویا جبر تاریخ بی رحمانه بر ویرانه های پرده اول و دوم ساخته و در مراسم جشن پیروزی حسن روحانی در مشهد فیلم برداری شده است. در این پرده آخر٬ نسلی که دیگر نه از شاه کینه ای دارند و نه علقه یا خاطره ای از آیت الله خمینی دارند  برای پیروزی نامزد اصلاح طلبان می‌رقصند و می‌رقصند و می‌رقصند تا به همه اعلام کنند که آینده ای شادمان از آن ملت ایران است.»

این سطح توقع های بیجا از رئیس دولت دوازدهم می تواند مبنایی برای یک مطالبه درازمدت و خطرناک باشد. حسن روحانی به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور با چالش های امنیتی به خوبی آگاه است. مطالبه جریان اپوزیسیون که به او با چشم نردبان نگاه می کنند از جنس مشکلات معیشتی مردم و پرداختن به آرمان های امام نیست. مطالباتی از جنس آنچه که اغتشاش گران در خیابان های تهران در سال 88 فریاد می زدند می باشد.

آیت الله خامنه ای دایره جمهوریت نظام در انتخابات را باز کرده است. آنچنان که حتی جریان اپوزیسیون در آن جا می گیرند. مشارکت حداکثری مطالبه اول رهبری نظام است که این روزها به دست مخالفان خود برآورده می شود.

عبدالستار دوشوکی از مخالفان حکومت ایران و از تحریم کنندگان انتخابات در یادداشتی تحلیلی در کیهان لندن شکست اپوزیسیون را اعلام کرد.

وی در واکنش به صف های بلند رای گیری انتخابات ریاست جمهوری 96 در لندن با عصبانیت نوشت:

«دیروز (جمعه) شکست اپوزیسیون در صف‌های طویل «منتظران شهیدپرور»  نه تنها در شهرهای داخل کشور بلکه در خیابان‌های منتهی به کنسولگری‌ها و اماکن رای‌گیری انتخاباتی در لندن و استانبول و پاریس و رم و واشنگتن و لس آنجلس نیز کاملا مشهود بود.»

وی افزود:

«شکست اپوزیسیون در  چشمان ذوق‌زده «پناهنده‌های سابق» ایرانی در کانادا که برای رای دادن با اشتیاق و عشق در رهنوردی تاریخی و معنی‌دار به امریکا سفر کردند تا در عمل به «نظام» رای بدهند.»

شادی موقتی جریان اپوزیسیون از نتیجه انتخابات مانند مستی بعد از نوشیدن الکل است؛ خوشی اش کوتاه و موقتی است. مطالبات سیاسی از مسئولان سطح بالای کشور نمی تواند به جریان اپوزیسیون کمک شایانی کند.

انتهای پیام / روباه نیوز


و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی
2 تشکر از ارسال عابدینی:
حسنعلی ابراه , محمدد

پیام‌های این موضوع
رقص های انتخاباتی و شادی کوتاه مدت اپوزیسیون - توسط عابدینی - 06-02-2017، 12:09 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل