[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
کیستند؟ شمالی کره ای هسته فعالیت های مرموز فرد سه
1
سه فرد مرموز فعالیت های هسته ای کره شمالی کیستند؟
سه نفر در پس برنامه فعالیت های هسته ای کره شمالی حضور دارند که به مثلث هسته ای این کشور معروف شده اند.
[عکس: 34458_492.jpg]


«جو مین پارک» و « جیمز پیرسون» در مقاله ای در رویترز نوشتند، « کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی پس از آزمایش های موفق هسته ای در این کشور، اغلب با لبخندی که بر لبانش نقش بسته، سه مرد را در آغوش می گیرد و با یکدیگر جشن هسته ای می گیرند.

مقامات کره جنوبی معتقدند، این سه نفر که اغلب در عکس های روزنامه ای و تصاویر تلویزیونی کره شمالی، رهبر این کشور را همراهی می کنند، نقش بسیار پررنگی در تسریع روند فعالیت های هسته ای کره شمالی داشته اند.

« ری پیونگ چول» ژنرال ارشد سابق نیروی هوایی، « کیم یونگ سیک» دانشمند بازنشسته هسته ای و « یانگ چانگ ها» رئیس مرکز توسعه و تهیه سلاح کره شمالی، سه ضلع مثلث هسته ای این کشور هستند.

این سه نفر قبلا هم شناسایی شده بودند اما تصاویر روزنامه ای و تلویزیونی نشان می دهد آنها شخصیت های محبوبی نزد رهبر کره شمالی هستند. رفتار آنها با کیم جونگ اون، با رفتار سایر مشاوران ارشد و نزدیک رهبر کره شمالی بسیار متفاوت است، بگونه ای که گفته شده بسیاری از نزدیکان وی هنگام صحبت با رهبر جوان این کشور دست های خود را مقابل دهانشان نگاه می دارند.

اما این مثلث طبق گزارش های دریافت شده از تلویزیون کره شمالی، برخلاف سایر مقامات این کشور، سوار هواپیمای شخصی کیم جونگ اون می شوند.

دولت کره شمالی معمولا با رسانه های خارجی در ارتباط نیست و حتی فرستاده این کشور به سازمان ملل نیز معمولا در خصوص مسائل کره شمالی اظهار نظر نمی کند. بیشتر اطلاعاتی که از این کشور کسب می شود، مربوط به تصاویر تلویزیون آن است.

براساس این گزارش، سه شخص معرفی شده، در پشت برنامه فعالیت های هسته ای کره شمالی نقش دارند ، این کشور از ابتدای سال 2016 تا کنون دو آزمایش هسته ای انجام داده و موفق به پرتاب چند موشک شده است، اقداماتی که از نظر سازمان ملل، نقض کننده قطعنامه های آن سازمان است.

« آن چان ایل» مقام سابق نظامی کره جنوبی می گوید، رهبر کره شمالی با این سه نفر در تماس مستقیم است. وی ترجیح می دهد در مسائل هسته ای با آنها مشورت کند، آنها مسئول توسعه فعالیت های هسته ای کره شمالی در یک سال اخیر بوده اند.

کیم یونگ سیک و یانگ از خانواده های نخبه ای نیستند، آنها بر خلاف سایر شخصیت های برجسته کره شمالی که از طبقه بالای جامعه هستند، از خانواده ای معمولی هستند.

[b]« ری پیونگ چول» ژنرال ارشد سابق نیروی هوایی

به گفته کارشناسان، ری، که از فرماندهان سابق نیروی هوایی کره شمالی است ، در یکی از بهترین مدارس این کشور درس خوانده است، هر سه آنها از سوی کیم جونگ اون انتخاب شده اند.

یک مقام کره جنوبی که خواست نامش فاش نشود با اشاره به کیم جونگ ایل رهبر فقید کره شمالی، گفت، منش و خط مشی کیم جونگ اون با وی تفاوت دارد، کیم جونگ اون از نسلی جدید در کره شمالی است که حتی نحوه انتخاب مشاورانش با پدرش تفاوت دارد.

براساس اظهارات مقامات کره جنوبی، « ری» مهمترین و برجسته ترین مشاور رهبر کره شمالی محسوب می شود، وی که همواره در تصاویر تلویزیونی در این کشور لبخند به لب دارد، بر توسعه برنامه موشک های بالستیک کره شمالی نظارت عمیقی دارد.

ری از جمله اشخاصی است که به علت فعالیت های هسته ای در کره شمالی، در فهرست سیاه وزارت خزانه داری امریکا در سال 2010 قرار گرفت.

« مایکل مادن» از کارشناسان در امور کره شمالی می گوید، ری پیونگ چول مهمترین ضلع در مثلث هسته ای کره شمالی محسوب می شود. مذاکرات رهبر کره شمالی با وی درباره مسائل هسته ای بسیار جدی بوده است.

ری که متولد سال 1948 است، بخشی از آموزش های لازم را در روسیه دیده است. وی یک باربه چین و دوبار نیز به روسیه سفر کرده و در سال 2008 به عنوان فرمانده نیروی هوایی کره شمالی با وزیر دفاع چین دیدار کرده است.

وی در سال 2011 نیز کیم جونگ ایل را در سفر به روسیه همراهی کرد.

« کیم جین مو» کارشناس مسائل کره شمالی از سئول می گوید، ری همانند یک قطب بسیار مهم در برنامه هسته ای کره شمالی محسوب می شود.

« کیم یونگ سیک»؛ دانشمند بازنشسته هسته ای
کیم یونگ سیک دیگر ضلع مثلث هسته ای کره شمالی است که اکنون با پوشیدن یونیفورم نظامی کنار رهبر این کشور ظاهر می شود.

کارشناسان می گویند که کیم یونگ سیک، در نخستین پرتاب موشکی موفقیت آمیز کره شمالی در سال 2012 نقش برجسته ای داشته است.

کیم یونگ سیک در سال 2016، در اداره ملی توسعه هوا و فضای کره شمالی فعالیت داشت. وی در ماه فوریه در اتاق کنترل موشک، رهبر این کشور را همراهی کرد.

تصاویر تلویزیونی نشان می دهند کیم یونگ سیک، جایگاه ویژه ای در هواپیمای شخصی رهبر کره شمالی دارد.

« یانگ چانگ ها»؛ رئیس مرکز توسعه و تهیه سلاح کره شمالی
و اما یانگ چانگ ها که به مرد مرموز کره شمالی لقب گرفته است، رئیس آکادمی علوم دفاع ملی کره شمالی است و قبلا به دومین آکادمی علوم طبیعی معروف بود.

وزارت خزانه داری امریکا این آکادمی را نیز در سال 2010 در فهرست سیاه خود قرار داد.

نام یانگ نیز در دسامبر 2016 در فهرست سیاه وزارت خزانه داری قرار گرفت.

آکادمی مذکور که تحت ریاست یانگ قرار است، 15 هزار کارمند دارد که سه هزار نفر از آنها مهندس موشک هستند.

برنامه فعالیت های هسته ای کره شمالی، اوایل سال 2000 آغاز شد و همچنان ادامه دارد


سه فرد مرموز فعالیت های هسته ای کره شمالی کیستند؟
[/b]
[عکس: sigpic369624_1.gif]
3 تشکر از ارسال حسنعلی ابراه:
دل گمنام (06-01-2017), دلفی (06-03-2017), محمدد (06-03-2017)

پیام‌های این موضوع
سه فرد مرموز فعالیت های هسته ای کره شمالی کیستند؟ - توسط حسنعلی ابراه - 05-31-2017، 10:29 PM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل