[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
«شاهزاده انتصابات» از انتخابات ایران انتقاد کرد
1
«شاهزاده انتصابات» از انتخابات ایران انتقاد کرد!!
بسمه تعالی

شیرین‌کاری و بیان سخنان شاذ از «ربع پهلوی» تمامی ندارد. در آخرین نمونه، چند روز پیش وی در مصاحبه با روزنامه بحرینی «گلف دیلی نیوز» که زیر نظر خاندان دیکتاتور آل‌خلیفه اداره می‌شود، در واکنش به انتخابات ریاست جمهوری در ایران و با ابزار عصبانیت خود از حضور بیش از ۷۳ درصدی مردم در پای صندوق‌های رأی، ادعا کرد که انتخابات ایران غیردموکراتیک و بیشتر شبیه انتصابات است!
وی در حالی سخن از انتصابات در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران زد که بسیاری از کارشناسان سیاسی در دنیا، جمهوری‌اسلامی ایران را دموکراتیک‌ترین کشور در خاورمیانه و دارای یکی از بالاترین درجات مردم‌سالاری در دنیا می‌دانند که یکی از نشانه‌های آن حضور هفتاد و سه درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری است که ۱۰ درصد بیشتر از مشارکت مردم آمریکا در انتخابات سال گذشته این کشور است.
اما سخن گفتن «ربع پهلوی» از «دموکراسی» و «انتخابات آزاد» زمانی خنده‌دارتر می‌شود که علاوه بر نگاه انداختن به وضعیت انتخابات در دوران رژیم پهلوی که گاها به میزان مشارکت فاجعه‌بار ۲ درصد می‌رسید، به عملکرد شخص ربع در گروه موسوم به «شورای ملی ایران» نگاهی بیندازیم.
در اولین دوره انتخابات داخلی «شورای ملی ایران» که در فروردین ۹۲ برگزار شد، اتفاقاتی افتاد که شاید کسی باور نمی‌کرد، افراد مدعی دموکراسی این‌گونه عمل کنند.
«امیرعباس فخرآور» از حاضران در آن انتخابات بعدها اعتراف کرد که در انتخابات شورای ملی تقلب و مهندسی آرا روی داده است و نام «رضا (ربع) پهلوی» از صندوق‌ها خارج شد. فخرآور دراین‌باره افزود: “… ۲۰۰ رأی در داخل سالن رأی‌گیری بود و ۲۰۰ رأی از خارج سالن وارد شد که من به شاهزاده (ربع پهلوی) زنگ زدم و گفتم که تمام رای‌ها جلوی من است و یک مهندسی بسیار زشت و زننده را دارم می‌بینم و اگر این خبر به بیرون درز کند، آبرو برای بساط شورای ملی باقی نمی‌ماند. شاهزاده گفت درستش می‌کند و به مسئولان اجرای انتخابات گفت که رأی من را بگذارید برای فخرآور … با رأی شخص شاهزاده من به‌عنوان عضو آخر وارد شورای عالی شدم …”

[عکس: %D9%81%D8%AE%D8%B1%D8%A2%D9%88%D8%B1.jpg]

البته اتفاقات عجیب در «شورای ملی» تنها به تقلب محدود نمی‌شود. به‌طوری که در انتخابات دوره سوم شورای مذکور، انتخابات به‌صورت خصوصی و محرمانه انجام شد و در زمان اعلام نتایج تازه معلوم شد که شورای ملی انتخاباتی هم برگزار کرده است! انتخاباتی که از سوی بعضی از اعضای پیشین این شورا به انتصابات تعبیر شد.
«شورای ملی ایران» که زیر نظر مستقیم «ربع پهلوی» اداره می‌شود، حتی به افراد برگزیده در انتخابات درونی خود هم اجازه فعالیت نداد. به‌طوری که «سیاوش آذری» از روزنامه‌نگاران دوران رژیم پهلوی و مجری شبکه لس‌آنجلسی «ایران آریایی» درباره انتخابات شورای ملی می‌گوید: “با وجود اینکه با آزای حاضرین عضو شورای مرکزی شده بودم، به یک‌باره گفتند که من استعفا داده‌ام. هرچقدر من قسم و آیه آوردم و در فیس‌بوک نوشتم و اطلاعیه صادر کردم که این‌طور نیست، قبول نکردند! … این دهن‌کجی به دموکراسی بود …”
تقلب، عدم شفافیت، آزاد نبودن انتخابات و نپذیرفتن نتایج آرا از ویژگی‌های شورایی است که خواهان برگزاری انتخاباتی آزاد و سالم در ایران است و همین ویژگی‌ها شورای تحت امر «ربع پهلوی» را اکنون به مرز فروپاشی کشانده است.

انتهای پیام/ امپراتوری دروغ
و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی

پیام‌های این موضوع
«شاهزاده انتصابات» از انتخابات ایران انتقاد کرد!! - توسط عابدینی - 05-23-2017، 11:09 PM