[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
بمب های فسفری
1
بمب های فسفری
بمب هاي فسفري در گذشته توسط نيروهاي انگليسي و آمريکايي در عراق مورد استفاده قرار گرفت ، و با وجود آن که زخم هاي بسيار شديد و ناهنجاري روي بدن قربانيان ايجاد مي کند.

يک متخصص سلاح در ارتش رژيم اشغالگر صهيونيستي مي گويد که اين بمب ها بسيار خوب به نظر مي آيند و با ايجاد مقادير بسيار زياد دود نيروهاي فلسطيني را کور و سربازان ما را قادر به حرکت مي سازد. اسراييل پذيرفته است که در جنگ سال 2006 عليه لبنان از اين بمب ها استفاده کرده است. اين سلاح از جنگ جهاني دوم به صورت عاميانه "Willy Pete" ناميده مي شد. فسفر سفيد به صورت وسيعي در جنگ ويتنام استفاده شد.

بر اساس معاهده 1980 ژنو، نبايد از فسفر سفيد به عنوان سلاح در مناطق غير نظامي استفاده کرد ؛ اما هيچگونه مانع و قانون بين المللي در برابر استفاده از اين سلاح به عنوان يک پوشش براي پنهان کردن فعاليتها و تحرکات نظامي يا مشخص کردن يک منطقه وجود ندارد.


اما "چارلز هي من" (Charles Heyman) کارشناس امور نظامي و افسر بازنشسته ارتش انگليس مي گويد: "در صورت استفاده تعمدي از فسفر سفيد عليه مردم يا گروهي از افراد، بررسي اين امر به لاهه منتهي مي شود. فسفر سفيد مي تواند به عنوان سلاح کشتار جمعي به شمار بيايد. قطرات فسفر در صورت تماس پوست را خواهد سوزاند".

اين بمب ها هنگام انفجار زخم هاي بسيار عميقي را در کساني که در معرض آن قرار بگيرند ايجاد مي کند و همچنين با انفجار اين بمب ها، تک تيراندازان و کساني که تله هاي انفجاري را از دور کنترل مي کنند، مجبور مي شوند پناه بگيرند.
فسفر سفيد ؛ پوشش شيميايي فعاليت هاي نظامي که مي تواند تا استخوان را بسوزاند و هنگام قرار گرفتن در معرض اکسيژن به رنگ زرد مي سوزد و دود غليظي ايجاد مي کند.

اين ماده براي ايجاد پوشش جهت انجام فعاليت هاي نظامي يا سوزاندن استفاده مي شود، که مي تواند به عنوان سلاحي براي ايجاد زخم هاي و سوختگي هاي بسيار خطرناک و عميق مورد استفاده قرار بگيرد. سوختگي با فسفر معمولا از نوع درجه 2 يا 3 مي باشد و تا هنگامي که فسفر از روي محل تماس برداشته نشود به سوزاندن ادامه مي دهد و رسيدن اين ماده به استخوان مسئله اي عجيب نيست.
فسفر سفید ماده ای است هواسوز که وقتی در معرض هوا قرار میگیرد شروع به سوختن میکند و دود سفیدی هم دارد .

این ماده با آب خاموش نمیشود و همچنان در آب میسوزد !

اگر روی اعضای بدن کسی بیفتد تا عمق بدن وی را میسوزد و خاموش نمیشود و حتی استخوان هم مسوزاند ! همچنین جزء رده تسلیحات کشتار جمعی WMD یا WEAPON OF MASS DESTRUCTION قرار میگیرد.
ضمن اینكه دود تقریبا سمی ای هم دارN و ایجاد مشكلات حاد تنفسی در حد خفگی یا سوختن ریه ها میكنN .

تقریبا این ماده هم مشابه ناپالم است ولی با آثار مخرب تر ...
اگر قربانی شانس بیاورد و مواد روی سر و یا سینه هاش بریزد(کمتر از 2 ثانیه) فوت خواهد شد ولی اگر بر روی پاها یا دست هایش ریخته باشد انقدر می سوزد که خونش به جوش آمده و هنگام برگشتن به قلب اول تمامی اندام های نزدیک به خودش رو می سوزاند تا به قلب برسد
***
فسفر در طبیعت به حالت آزاد پیدا نمیشود .
مهمترین سنگ معدنی که ازش فسفر استخراج میشه فسفات کلسیم هست
که اون رو به همراه سیلیس و زغال کک در کوره الکتریکی حرارت میدهند.

فیفر سفید ( p4 ) ، فسفر سیاه ، و فسفر قرمز که همون فسفر سفید هست که حرارتش می دهند . خطر ناک ترین فسفر سفید هست .
اما این عنصر چیه :
( این قسمتشو چون یکم تخصصی هست از داشنامه براتون نقل قول می کنم )
"" فسفر سفید ، جامدی مومی.شکل است که بلورهای آن از تجمع مولکولهای P4 شده است. اما در حالت بخار ، به صورت مولکولهای مجزا وجود دارد. مولکولهای P4 به صورت چهار وجهی منتظم است و در هر یک از گوشه.های این چهار وجهی ، یک اتم فسفر وجود دارد که با پیوندهای کووالانسی با سه اتم فسفر دیگر متصل است و از آنجا که زاویه پیوندهای آن ، 60 درجه دارد و همین زاویه که انحراف زیادی از زاویه عادی اوربیتالهای P (90درجه) دارد، موجب می.شود که پیوند P-P ضعیف و ناپایدار باشد.از این رو ، فسفر سفید بسیار فعال می.باشد، یعنی انرژی فعالسازی آن خیلی پایین است و به همین دلیل ، در هوا خود به خود آتش می.گیرد. بنابراین فسفر سفید را در زیر آب نگهداری می.کنند تا از تماس با هوا مصون بماند. نیروی بین مولکولی در فسفر سفید از نوع لاندن است.
فسفر سفید در آب حل نمی.شود، چون مولکول آن غیر قطبی است. ولی در حلالهای غیر قطبی نظیر نفت و دی.سولفید کربن حل می.شود. فسفر سفید خاصیت سمی دارد ""

همونطور که گفته شد این ماده در برابر اکسیزن بسیار سریع واکنش میده .
اگه دوران دبیرستان (فکر کنم سال دوم) یک آزمایش بود مبنب بر تولید آتش زیر آب ، اگه اون آزمایش رو انجام داده باشید درک می کردید که الان داره سر مردم غزه چی میاد . تو اون آزمایش تنها 1 گرم فسفر سفید استفاده می شد اما باید از 5 ، 6 متریش اونو نگاه می کردید تا خطری براتون نداشته باشه .


تازه دره و پنجره هارو هم باز کنید . این ماده تنا در صورتی خاموش میشه که یا اکسیژن بهش نرسه یا ماده اش تموم بشه . هیچ راه دیگری برای خاموش کردنش نیست . اگرم روش آب بریزی اون مواد حاصل از سوختن فسفر تبدیل می شه به اسید فسفریک.
استفاده آمريکا از بمب فسفري در افغانستان
جام جم آنلاين: پزشکان از استفاده آمريکا از سلاح هاي شيميايي فسفر سفيد در حملات اخير اين کشور به مناطق غير نظامي در افغانستان خبر دادند.[عکس: 100906496525.jpg]

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از آسوشيتدپرس، مسئولان پزشکي و حقوق بشر افغانستان مي گويند با توجه به آثار شديد سوختگي بر بدن بسياري از قربانيان حمله هفته گذشته آمريکا ،به دو منطقه روستايي در غرب ايالت فراه ،احتمال آن مي رود که در اين حمله از فسفر سفيد استفاده شده باشد.
در حمله روز سه شنبه جنگنده هاي آمريکا به دو روستا در غرب استان فراه بيش از 140 غيرنظامي کشته شدند.
پزشکان افغان در گفتگو با اين خبرگزاري اعلام کرده اند که آنها حد اقل 14 مريض را با سوختگيهاي شديد مورد معالجه قرار داده اند، و به اذعان اين پزشکان آنها هرگز سوختگي هاي شبيه اين را قبلاً نديده بودند.
هفته نامه آبزرور چاپ انگليس روز يکشنبه به نقل از دکتر محمد عارف جلالي، رئيس بيمارستان سوانح و سوختگي هرات، نوشت بر دست ها و پاهاي بعضي از قربانيان اين حملات که در اين بيمارستان بستري شده اند، آثار شديد سوختگي ديده مي شود که غير معمول است.
وي درعين حال متذکر شد که به علت فقدان وسايل و لوازم مورد نياز نمي توان از نوع ماده شيميايي احتمالي صد در صد مطمئن شد.
جلالي به نقل از يکي از زنان مراجعه کننده به اين بيمارستان گفت از بمب ها بصورت پودر سفيدي پخش شده و آتش گرفته است که اين نوع ماده که بلافاصله پس از تماس با هوا مشتعل مي شود نشان دهنده احتمال استفاده از اين ماده است.
استفاده از فسفر براي مشخص کردن هدف يا ايجاد يک دود بر اساس قوانين بين المللي مشروع و قانوني تلقي مي شود، اما گروههاي حقوق بشر بر اين باورند که استفاده اين نوع مواد در مناطقي که مي تواند بدون ملاحظه اي غير نظاميان و نهادها را هدف قرار دهد، يک جنايت جنگي است.
محمد سرور جوادي از نمايندگان مجلس افغاستان نيز استفاده از فسفر سفيد توسط ارتش آمريکا را تائيد کرد است.
"نادر نادري" يک کميسيونر در يکي از سازمان هاي عمده حقوق بشر خواستار رسيدگي بيشتر به اين مسئله شد.
ديده بان حقوق بشراعلام کرده است که فسفر سفيد علاوه بر سوختگي ايجاد مسموميت شديد مي کند که غالبا منجر به مرگ افراد مي شود.
طبق توافقنامه ژنو در سال 1980 استفاده از فسفر سفيد عليه غير نظاميان يا حتي عليه نيروهاي دشمن در مناطق مسکوني ممنوع است. بمب فسفري حاوي فسفر سفيد است که ماده شمعي شفاف و سفيد مايل به زرد مي باشد. بوي آن شبيه بوي سير است و از فسفات ساخته مي شود.
بمب هاي فسفري پس از انفجار، در خاک، اعماق رودخانه ها، درياها و موجودات دريايي همچون ماهي ها نفوذ كرده و سلامت محيط زيست و انسان را تهديد مي کند.هنگام انفجار بمب هاي فسفري، فسفر متصاعد شده با اکسيژن ترکيب شده و ابرهايي از دود غليظ سفيد و گازهاي شعله ور منتشر مي شود. تماس اين گازها و فسفر با بدن انسان موجب سوختگي هاي شديد و مهلک مي شود و آسيب هاي شديدي به دستگاه تنفس، کبد، کليه و قلب وارد مي کند.
سوختگي با فسفر معمولا از نوع درجه 2 يا 3 است و تا هنگامي که فسفر از روي محل تماس برداشته نشود به سوختن ادامه مي دهد و رسيدن اين ماده به استخوان مسئله اي عجيب نيست.
نخستين بمب هاي فسفري در سال 1916 توسط انگليس توليد شد. اين بمب در جريان جنگ جهاني دوم توسط نظاميان آمريکايي و نيروهاي کشورهاي مشترک المنافع انگليسي و نيز ژاپن به کار گرفته شد.
اين سلاح ازجنگ جهاني دوم به صورت عاميانه "Willy Pete" ناميده مي شد. آمريکا متحد ديرينه اسرائيل نيز در جنگ با ويتنام به طور گسترده از اين سلاح استفاده کرد. ارتش آمريکا در نوامبر 2004 در فلوجه عراق نيز از فسفر سفيد براي وادار کردن افراد مسلح به خروج از مخفيگاهشان استفاده کرد.


[عکس: pc11b588c74e1b7ad9c32a12e347185eb8_19109_940.jpg]

دو عامل تشعشع شديد سوزاننده و دماي بالاي ناشي از سوختن فسفر كه براي رسيدن به دماي سوختن و مشتعل شدن از حجم وسيعي از اكسيژن استفاده مي كند، از علل تاثير مخرب اين گونه بمبها و سلاحها بشمار مي رود و رژيم صهيونيستي نيز در حملات خود بر عليه فلسطينيان از آن بهره برده است.[عکس: 29670_308.jpg]


فارس: استاد دانشگاه امام حسين(ع) با اشاره به استفاده صهيونيست.ها از بمب.هاي فسفري گفت: دماي بالاي ناشي از سوختن فسفر و همين طور تشعشعات سوزان آن موجب سوختگي.هاي شديد تا مغز استخوان مي.شود.

مهرداد بزار عضو هيات علمي دانشگاه امام حسين (ع) با اشاره به استفاده صهيونيست ها از انواع مختلف سلاحهاي ممنوعه و مخرب در حملات اخير خود به مردم غزه، اظهار داشت: دو عامل تشعشع شديد سوزاننده و دماي بالاي ناشي از سوختن فسفر كه براي رسيدن به دماي سوختن و مشتعل شدن از حجم وسيعي از اكسيژن استفاده مي كند، از علل تاثير مخرب اين گونه بمبها و سلاحها بشمار مي رود و رژيم صهيونيستي نيز در حملات خود بر عليه فلسطينيان از آن بهره برده است.

وي ادامه داد: اكسيد فسفر و تشعشعات سوزان اين ماده در دقايق اوليه بمباران و يا انفجار فسفري از دماي بالايي برخوردار است و مي تواند با نشستن بر دست و صورت مردم عادي و كودكان موجب سوختگي.هاي شديدي شود به گونه.اي كه پوشش افراد در اثر سوختگي شديد با پوست تن افراد يكي شده و جداكردن لباس افراد جهت درمان را با چالش و مشكلي جدي مواجه مي كند.

بزار گفت: اكسيد فسفر با فرمول "p2o5" و تركيبات ويژه اين ماده كه بسياري از آنها در آزمايشگاههاي صهيونيست ها ساخته شده، در صورت راه يافتن به ساختار داخلي بدن انسان در تركيب با آب و مواد داخلي بدن توليد اسيد كرده و در مرحله اول بينايي و در مراحل بعد كليه، ريه.ها و ساير ساختار داخلي بدن را با اختلال و صدمات بسيار جدي همراه مي كند.

عضو هيئت علمي گروه شيمي دانشگاه امام حسين(ع) با بيان اينكه صهيونيست ها در جنگ سي و سه روزه لبنان نيز از گونه.هايي از اين سلاحهاي نامتعارف بهره بردند، گفت: بهره.گيري از گلوله.هايي با تركيب اورانيوم ضعيف شده با هدف تاثيرگذاري دراز مدت بر جسم افراد حاضر در محل بمباران نيز از ديگر اهداف صهيونيست ها در بهره گيري از اين سلاحهاي مخرب است كه تبعات آن در بر روي مردم و كودكان و زنان در آينده و در بررسيهاي بيشتر مشخص مي شود.
[عکس: sigpic369624_1.gif]
1 تشکر از ارسال حسنعلی ابراه:
محمدد

پیام‌های این موضوع
بمب های فسفری - توسط حسنعلی ابراه - 05-20-2017، 11:40 PM
RE: بمب های فسفری - توسط حسنعلی ابراه - 05-20-2017، 11:41 PM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل