[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
معرفی کتاب «حسن مطلع»
1
معرفی کتاب «حسن مطلع»
[عکس: pic_box_arrow.gif]ناشر: انتشارات انقلاب اسلامی
موضوع كتاب: سیاست
نوبت چاپ: اول
تاریخ چاپ: بهار ۱۳۹۶
1396/02/20
معرفی کتاب «حسن مطلع»
حسن مطلع»، دربرگیرنده‌ی ۴۶ پیام نوروزی از حضرت امام رحمه‌الله‌علیه و رهبر انقلاب است که بر اساس سیر تاریخی صدور پیام‌ها تنظیم شده است. همچنین با توجه به آنکه معمولاً و خصوصاً از سال ۱۳۷۸ به بعد و پس از تعیین شعار سال، رهبر انقلاب در طول سال نیز طی بیاناتی به تبیین و تشریح تفصیلی شعار سال مبادرت کرده‌اند در پایان برخی از پیام‌ها مشخصات یک یا چند سخنرانی برای اطلاع از آن بیانات به خواننده‌ی محقق ارائه شده است.

از سال ۱۳۵۸ که نظام جمهوری اسلامی ایران اولین بهار خود را تجربه می‌کرد، حضرت امام خمینی قدّس‌سرّه با بیاناتی به مشخص کردن وظایف اقشار مختلف در سال ۵۸ و تبیین خط‌‌مشی یک ساله‌ی حرکت انقلابی مردم و دولت پرداختند.  از پیروزی انقلاب اسلامی تا رحلت‌ بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینیرحمه‌الله‌علیه ۱۰ پیام نوروزی خطاب به مردم و مسئولین صادر کردند که در کنار ایشان رهبر انقلاب از در دوران تصدی ریاست جمهوری از سال‌های ۶۱ تا ۶۸ نیز ۸ پیام نوروزی صادر فرموده‌اند. از آن سال تاکنون هر ساله، همگان منتظرند تا با شنیدن پیام نوروزی رهبر انقلاب رهنمودهای ایشان را در برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان خود در نظر بگیرند.

تاکنون ۳۶ پیام نوروزی از رهبر انقلاب خطاب به عموم مردم و مسئولین جمهوری اسلامی ایران صادر گردیده است. ایشان در این پیام‌ها به خط‌مشی‌های یکساله‌ی کشور و انتظاراتشان از قوای سه گانه، و عموم دستگاه‌ها و نهادهای عمومی و اجرایی و همچنین ملت شریف ایران پرداخته‌اند. از سال ۱۳۷۸ در پیام‌های نوروزی رهبر انقلاب ابتکار جدید واقع و برای هر سال، نام و شعاری انتخاب گردید.

«حسن مطلع»، دربرگیرنده‌ی ۴۶ پیام نوروزی از حضرت امام رحمه‌الله‌علیه و رهبر انقلاب است که بر اساس سیر تاریخی صدور پیام‌ها تنظیم شده است. همچنین با توجه به آنکه معمولاً و خصوصاً از سال ۱۳۷۸ به بعد و پس از تعیین شعار سال، رهبر انقلاب در طول سال نیز طی بیاناتی به تبیین و تشریح تفصیلی شعار سال مبادرت کرده‌اند در پایان برخی از پیام‌ها مشخصات یک یا چند سخنرانی برای اطلاع از آن بیانات به خواننده‌ی محقق ارائه شده است.

[size=undefined][size=undefined]مطالعه‌ی این کتاب از جهات مختلفی مفید خواهد بود:
اولا مخاطب و به‌ویژه نسل جوان به‌طور اجمالی با تاریخ انقلاب اسلامی همراه می‌شود و با افت‌وخیزها، تهدیدها و فرصت‌ها و اتفاقات تلخ و شیرینی که در این سال‌ها بر کشور و نظام اسلامی وارد آمده است آشنا می‌گردد.

ثانیا از تدابیر و آینده‌نگری حضرت امام رحمه‌الله‌علیه و رهبر انقلاب بیش از پیش آگاه شده و به‌طور واضح درمی‌یاید که هرگاه ملت و دولت بر تحقق شعارها و مطالبات سالانه‌‌ی ایشان همت گمارده‌اند، چه نتایج و آثار مثبتی برای کشور رقم خورده است.

ثالثا پیام نوروزی هر سال سنگ محکمی برای دولت‌ها، مجلس‌ها و جریانات سیاسی خواهد بود تا با آن، میزان ولایت‌پذیری آنها تعیین گردد.
[/size][/size]
[-]
زمان کنونی: 08-21-2017، 01:29 AM

پیام‌های این موضوع
معرفی کتاب «حسن مطلع» - توسط کیان - 05-11-2017، 07:58 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل