[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
رفع حصر کجای مطالبات اصلی مردم است؟ چر اپوزیسیون آدرس غلط می دهد؟
1
"رفع حصر" کجای مطالبات اصلی مردم است؟ چر اپوزیسیون آدرس غلط می دهد؟
بسمه تعالی

با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری باید پرسید چقدر از مطالبات مردم از نامزدها واقعی است؟ مردم از نامزدها چه می خواهند؟ جریانات سیاسی چه می خواهند؟

دغدغه معیشت اصلی ترین و فوری ترین نیاز مردم در حال حاضر است. کشور سال هاست دچار رکود تورمی شده و نامزدهای انتخابات با علم به این موضوع رفع مشکلات اقتصادی را سرلوحه برنامه های خود قرار داده اند.

اما جریانات سیاسی چه؟ آیا دغدغه آنها معیشت است؟ جریان ضدانقلابی که دیگر تحریم را راهکار مناسبی برای مبارزه به جمهوری اسلامی نمی داند و می خواهد در انتخابات شرکت کند معیشت مردم برای اولویت است؟

سایت خبری زیتون متعلق به چنین طیفی است. این پایگاه خبری مطالبه «رفع حصر» از سران معترض به انتخابات سال 88 که به سران فتنه موسوم شده اند را یکی از وعده های محقق نشده حسن روحانی می داند و می نویسد:

« حسن روحانی، اولین رییس جمهور بعد از آغاز حصر، با وعده «رفع حصر» بر سر کار آمد و با این عهد رنگ بسیاری از سبزها را متمایل به بنفش کرد. حال بعد از گذشت ۴ سال و قرار گرفتن دوباره این رییس جمهور در معرض انتخاب٬ هنوز در وضعیت محصوران تغییری به وجود نیامده است.»

این اولویت بخشیدن به مطالبات غیرضروری مردم توسط جریان اپوزیسیون شاید مبتنی بر تقدم توسعه سیاسی بر توسعه اقتصادی باشد.

نویسنده با تشریح اقدامات صورت گرفته برای رفع حصر به برنامه های انتخاباتی روحانی اشاره می کند و می نویسد:

«رییس‌جمهور این روزها در حالی در میان حامیان خود به سخنرانی می‌پردازد که موج شعارهای «پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه» همسنگ «روحانی حمایتت می‌کنیم» در میان جمعیت به گوش می‌رسد.»

زیتون می افزاید:

«به نظر می‌رسد حتی اگر تلاش‌های «بیش از وسع» دولت را هم برای پایان دادن به این حصر منظور کنیم این گره‌ای است که قرار نیست به دستان رییس جمهور گشوده شود و وعده دادن به آن بعد از اذعان به ناتوانی، نه عاقلانه است و نه اخلاقی.»

این که تکلیف سران فتنه 88 سریع تر روشن شود جزو کدام مطالبات دست اول مردم است؟ اپوزیسیون ابدا دغدغه معیشت ندارند. زیرا با مردم و در کنار مردم زندگی نمی کنند.

برجسته کردن مطالبات سیاسی جریان ضدانقلاب به جای معیشت که اصلی ترین و فوری ترین نیاز مردم است نوعی انحراف است.

تصمیم گیری درباره سرنوشت موسوی و کروبی بالاتر از سطح ریاست جمهوری است. بنابراین تحت فشار قرار دادن روحانی برای بازکردن این گره توقعات بالایی ایجاد می کند.

انتهای پیام / روباه نیوز
و من الله التوفیق

ایران
علیرضا عابدینی

پیام‌های این موضوع
"رفع حصر" کجای مطالبات اصلی مردم است؟ چر اپوزیسیون آدرس غلط می دهد؟ - توسط عابدینی - 04-26-2017، 10:25 AM
موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
خوب در بحث شرکت کنید مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه فضای مجازی عابدینی 173 09-09-2016، 02:15 PM
آخرین ارسال: عابدینی
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل