[-]
اگر نمی دانید چگونه مطلب قرار دهید روی این متن کلیک کنید
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
کلمات کلیدی
نامه ۳۷ ایرانی به ترامپ؛ ذهن های استعمار زده روشنفکران دور از وطن
1
نامه ۳۷ ایرانی به ترامپ؛ ذهن های استعمار زده روشنفکران دور از وطن
[عکس: %D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE-600x330.jpg] 
 ٣٧ نفر از چهره‌های هنری، دانشگاهی و فعالان سیاسی ایرانی-آمریکایی در نامه سرگشاده‌ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، از او خواسته‌اند که توافق هسته‌ای گروه ١+ ۵ با ایران را حفظ کند.امضاکنندگان این نامه از آقای ترامپ خواسته‌اند که نگذارد “نیروهای جنگ و درگیری این اوضاع غمبار را با افزایش تنش بدتر کند.”
چهره‌هایی چون یرواند آبراهامیان، شهره آغداشلو، آصف بیات، ماز جبرانی و ابراهیم نبوی این نامه را امضا کرده‌اند و به رئیس جمهور منتخب آمریکا گفته‌اند میلیون‌ها نفر از مردم ایران از توافق هسته‌ای خوشحالند.
در همین زمینه فرهمند علیپور خبرنگار و تحلیل گر ساکن ایتالیا در این خصوص می نویسد:”اینگونه  نامه ها که یک روز یک عده خائن می نویسند که به کشور عزیز ما حمله کن، آب و نان را بر مردمان کشور من حرام کن، بزن، بکوب، دستم به دامنت سیاه کن، ویران کن، چرا فقط عراق و لیبی و سوریه باید غرق خوشبختی و آزادی بشن، پس کی نوبت به ما میرسه؟
یک روز در کنار صدام حسین می ایستند و با ۷ هزار نفر به کشور خود حمله می کنند و روز دیگر عده ای نامه بنویسند که آقا ترامپ بزرگواری کن، تو رو خدا نزن ما رو، به بچه های ما رحم کن، ما اشتباه می کنیم، بدیم، تو خوب باش و….
این مدل نامه نگاری ها و طومار نوشتن ها ، این رسم زشت، بیش از هر چیز کرامت و شان ما ایرانی ها را زیر سوال می برد. این نامه ها قبل از آنکه به میز رییس جمهور آمریکا برسد خدشه ای است به شان و جایگاه میهن ما.”
وی در ادامه با اشاره به عدم اعتماد به نفس در بخشی از روشنفکر های وطنی و خارج ایران می گوید :” ما کشوری بودیم که هرگز مستعمره نشدیم، این از جمله افتخارات ماست، اما متاسفانه ذهن های ما بله، برای نسل ها استعمار زده بود و هنوز هم هست. هنوز هم برخی از به اصطلاح روشنفکرها کارشنان این است چماقی بردارند و هر روز بر سر فرهنگ و تمدن و تاریخ و مردم ایران بزنند و عده زیادی هم سوت و کف می زنند که بله آقا ما همینیم ، هیچ و پوچ و عقب افتاده و مریض، اما همسایه را، ماشاالله همین یک فقره مرغش را ببین، غازی است ماشاالله، طاووس است!”
وی با اشاره به مواضع رهبری در خصوص تهدید های مقامات آمریکایی در خصوص برجام می گوید موضع درست در برابر تهدید های دائم “پاره کردن” برجام، همان موضعی است که آیت الله خامنه ای گرفت، “اگر سند برجام را پاره کنید” ما هم در آن صورت “سند را آتش می زنیم”. لازم هم نیست دائم تکرار کرد و قضیه را لوس کرد و به یک ماجراجویی تبدیل کرد.
وی در انتهای یادداشت خود در خصوص نامه نگاری هایی که این روز ها در رسانه های خارجی خطاب به دولت آینده ترامپ نوشته می شود می گوید :”این رسم نامه نگاری ها و استعلام جمع کردن های هر روزه و شکایت پیش رئیس کلانتری بردن ها، ولله در شان ما ، جامعه ما، تاریخ ما، موقعیت و کشور ما نیست. مضاف بر اینکه اصلا این نامه ها را محل نمی گذارند. خوراک چند روزه رسانه هاست.”
انتهای پیام/
ایران

پیام‌های این موضوع
نامه ۳۷ ایرانی به ترامپ؛ ذهن های استعمار زده روشنفکران دور از وطن - توسط h.tavakkoli - 01-08-2017، 11:50 AM
موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  بدانید بازخوردهای نامه به ترامپ؛ هراس از افشای پشت پرده سایت ایران وایر h.tavakkoli 141 12-29-2016، 12:12 AM
آخرین ارسال: عابدینی
  خبر نامه نگاری و تلاش اپوزیسیون برای دیدار با ترامپ: ایران را بیشتر تحریم کنید عابدینی 117 12-25-2016، 05:28 PM
آخرین ارسال: عابدینی
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل